Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Oferta specjalnie dla CiebieOferta specjalnie dla Ciebie

Firma Turystyczna GazdaFirma Turystyczna Gazda

Zielone szkoły w górach | Zielone szkoły w Zawoi

Zielona szkoła w Zawoi | Zielona szkoła w górach

Co robić podczas zielonej szkoły w Zawoi? Z nami nie będziesz się nudzić:

Odwiedzimy najciekawsze miejsca w Małopolsce i na Słowacji.

Zielona szkoła w Zawoi w Małopolsce to doskonała sposobność, aby wziąć udział w podziemnej ścieżce edukacyjnej w Wieliczce lub Bochni np. "Górnik np. ścieżka „Spotkanie z bocheńskim skarbnikiem” - to wspaniała podziemna przygoda. Zwiedzanie zamków w Ojcowie i Pieskowej Skale, wizyta w jaskini Łokietka lub Wierzchowskiej to pomysł na wycieczkę do pobliskiego Ojcowskiego Parku Narodowego. Wisła - miasto Małysza to tylko jeden z punktów Pętli Beskidzkiej, gdzie zobaczymy np. słynne na cały świat koniakowskie koronki. Kraków - miasto królów można odwiedzać bez końca, czekają tu nie tylko wiekowe zabytki, ale i nowoczesne atrakcje np. wizyta w muzeum techniki czy niezwykłym ogrodzie doświadczeń. Zielona szkoła w Zawoi to świetny moment na wizytę w parku rozrywki. Niedaleko Zawoi znajduje się park „Dinozatorland”, w którym dzieci „przeniosą się” w czasie o setki milionów lat słuchając odgłosów „ożywionych” prehistorycznych gadów, w tym największego na świecie ruchomego T-Rexa. Inwałd to park rozrywki, w którym zwiedzanie świata zajmuje kilka godzin.

Pobliska Słowacja kusi rozmaitością atrakcji. Możemy zwiedzić "żywy" skansen w Zubercu, gdzie czas się zatrzymał, przejść trasą turystyczną w malowniczych jaskiniach: Swobody, Lodowej lub Bielskiej, odwiedzić niesamowitą warownię na skale w Orawskim Podzamoku czy też poszaleć na terenie basenów termalnych w Orawicach, Beszeniowej lub Liptowskim Mikulaszu.

Do odwiedzin zachęcają też pobliskie w Pieniny. Zwiedzanie zamku i zapory w Niedzicy,  wyjazd kolejką krzesełkową na Palenicę, wejście na Trzy Korony, spływ Dunajcem - tradycyjnie tratwami lub pontonami to tylko z nielicznych atrakcji tego zakątka. Wycieczka do Zakopanego to zawsze nieodzowny punkt programu podczas zielonej szkoły w górach. Wybór ogromny i nie do znudzenia: doliny tatrzańskie, kolejka na Kasprowy, Gubałówka - zawsze na czasie.

Będąc na zielonej szkole w Zawoi nie sposób pominąć miejscowych atrakcji.

W Zawoi możemy odwiedzić Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Babiogórskiego Parku Narodowego, w którym podczas lekcji i warsztatów poznajemy przyrodę i dziedzictwo kulturowe regionu Babiej Góry.

Piękne zakątki poznamy spacerując licznymi ścieżkami edukacyjnymi. Ścieżka „Śladami Wawrzyńca Szkolnika” umożliwia poznanie architektury budownictwa Babiogórców. Różnorodność flory zobaczymy na ścieżce „W reglu dolnym”. Ścieżka „Echa pierwotnej puszczy karpackiej” obrazowo ukazuje proces sukcesji wtórnej w przyrodzie. Podczas spaceru ścieżką „W zgodzie z dekalogiem i naturą” odwiedzimy warsztaty lokalnych rzemieślników, stare chaty, piwniczki, klasztor ojców Karmelitów Bosych oraz elektrownię wiatrową.

Piękno gór poznamy podczas wycieczek górskich na  Jałowiec, Halę Krupową czy Babią Górę - królową Beskidów. Zdobycie szczytów daje możliwość rozkoszowania się wspaniałymi, górskimi panoramami Beskidów, Gorc, Tatr, jeziora orawskiego.

Wędrówki szlakami podczas zielonej szkoły w Zawoi to okazja kontaktu z leśnymi zwierzętami, a Park Czarnego Daniela daje sposobność obserwacji zachowań tych pięknych zwierząt. Można nawet karmić je z ręki. Zielona szkoła w górach w Zawoi to oczywiście wizyta na Hali barankowej, która daje możliwość obserwacji wypasu owiec oraz zapoznania się z metodą wyrobu oscypków, a dla odważnych - degustacja żentycy.

Pobyt w naszym ośrodku Jodełka w Zawoi - to Zielone szkoły w górach pełne atrakcji.

Zapewnimy Wam zabawę na każdą pogodę. Nawet podczas deszczu zielona szkoła może być udana. Proponujemy prelekcje multimedialne i pogadanki podczas których poznacie ciekawych ludzi jak ratownik Gopr, leśniczy, rzeźbiarz i ich pasje. Podczas zabawy muzycznej "karaoke" możesz poczuć się prawdziwym idolem. Gdy pogoda sprzyja czas na zabawy w terenie: nauka jazdy konnej, paintball, podchody, letnie kuligi, ogniska w pieczeniem kiełbasek, konkursy drużynowe - zorganizujemy co tylko chcesz.

Tajników sztuki ludowej prezentujemy podczas zajęć rękodzieła - malarstwo na szkle, rzeźbiarstwo, garncarstwo. Podczas lekcji będziesz się wspaniale bawić, a wykonana praca będzie oryginalną pamiątką z zielonej szkoły w Zawoi.  Na odważnych czekają zabawy w parku linowym, rafting - spływ pontonami skalnym przełomem rzeki Dunajec, podniebne loty na motolotni.

Zapraszam gorąco do współpracy. Czekamy na Wasze pomysły.

Przygotuję dla Państwa dowolny program zielonej szkoły dostosowany do wieku i liczby uczestników. ankieta - kosztorys

Zapraszam na wycieczki i zielone szkoły do ośrodka Jodełka w Zawoi - w góry.

Adam Trybała

Zielona szkoła w górach w Zawoi     Zielona szkoła w Zawoi w górach - galeria zdjęć

Firma Turystyczna Gazda
Dom wypoczynkowy Jodełka
wszelkie prawa zastrzeżone